پیری| پیری زودرس| جلوگیری از پیری زودرس

ویتامین زنانه مصرف کنید تا هرگز پیر نشوید | یک ترفند عالی برای جلوگیری از پیری زودرس

ویتامین E «ویتامین زنانه» نامیده می‌شود و از پیری زودرس محافظت می‌کند.
کد خبر: 48995
ویتامین زنانه مصرف کنید تا هرگز پیر نشوید | یک ترفند عالی برای جلوگیری از پیری زودرس

پیری زودرس از جمله اتفاقاتی است که می تواند روحیه یک انسان را به شدت تحت تاثیر قرار داده و ضعیف کند. پیری زودرس به ویژه در میان خانمها باعث افسردگی و احساسات تلخ می شود. ویتامین E «ویتامین زنانه» نامیده می‌شود و از پیری زودرس محافظت می‌کند.

همشهری آنلاین، اولگا چونتونوا متخصص تغذیه در روسیه در مقاله‌ای می‌نویسد که ویتامین E یک ویتامین زنانه نامیده می‌شود، از پیری زودرس محافظت می‌کند.

۳ راهکار ساده برای جوش نزدن زیر ماسک

اولگا چونتونوا، متخصص تغذیه در مقاله‌ای به این نکته اشاره می‌کند که چرا ویتامین E را زنانه می‌نامند و چگونه می‌توان کمبود آن را در بدن جبران کرد.

این متخصص تغذیه خاطرنشان کرد: «ویتامین E در واقع اغلب «ویتامین زنانه» نامیده می‌شود. این ویتامین از بدن در برابر پیری زودرس محافظت می‌کند و به تولد نوزادی سالم کمک می‌کند. کمبود ویتامین E منجر به اختلال در عملکرد تولید مثل می‌شود.

وی افزود: مشکلات اصلی کمبود این ویتامین موجب دیستروفی عضلانی و همچنین اختلال در هماهنگی حرکات و مهمتر از همه، بدتر شدن بینایی است. پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد، مو کدر می‌شود و شروع به شکستن می‌کند.

این ویتامین خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد و از بافت‌های بدن در مقابل آثار مخرب رادیکال آزاد برخی از ترکیب‌های شیمیایی محافظت می‌کند.

این متخصص تغذیه غذاهای حاوی ویتامین E را بادام، کلم بروکلی، ماهی قزل‌آلا، فلفل دلمه‌ای، روغن جوانه گندم، آووکادو برشمرد. این متخصص در پایان خاطرنشان کرد: به استثنای مصرف مشترک با ویتامین D می‌توان ویتامین‌ ای را با دیگر ویتامین‌ها مصرف کرد، همچنین ویتامین‌های A و C برعکس با ویتامین E سازگاری دارند و ویتامین‌ ای برای افراد مبتلا به صرع تجویز نمی‌شود.
کپی لینک کوتاه خبر: https://tarfandbaaz.com/d/3zbe9z
منبع خبر: همشهری

پربیننده ترین
اخبار داغ