سود سهام عدالت| سود سهام عدالت 1402| سود سهام عدالت متوفیان| مرحله دوم سود سهام عدالت

سود سهام عدالت میلیونی در راه است | عیدی ویژه دولت به مردم ایران

وزیر اقتصاد از واریز مرحله دوم سود سهام عدالت تا 25 اسفند خبر داد، اما سود سهام عدالت در مرحله دوم چقدر است؟
کد خبر: 9751
سود سهام عدالت میلیونی در راه است | عیدی ویژه دولت به مردم ایران

سود سهام عدالت سال 1402 دو مرحله ای بوده که مرحله نخست آن آذرماه واریز شد و مرحله دوم آن تا 25 اسفندماه می شود. سود سهام عدالت در مرحله دوم حدود 30 درصد کمتر از مرحله اول است. همچنین سود سهام عدالت متوفیان هم در راه است. سود سهام عدالت متوفیان همراه با مرحله دوم واریز سود در ماه اسفند به حساب وراث واریز خواهد شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه سود سهام عدالت ۳۰ درصد کمتر از واریزی قبل است، گفت: اولویت دولت تغییر نوع مدیریت خودروسازی ها است.

وی افزود: سود سهام عدالت ۳۰ درصد نسبت به مبلغی که در پاییز واریز شد کمتر است. رقم دقیق را رئیس سازمان بورس اعلام خواهند کرد. امیدواریم تا ۲۵ اسفند سازمان بورس سود را به حساب تمام دارندگان سهام عدالت واریز کند. 

خاندوزی در مورد واگذاری سهام خودروسازان نیز گفت: دولت به طور مستقیم در یک شرکت ۶ درصد و در شرکت دیگر ۱۷ درصد سهام خودروسازی دارد، بقیه سهام ها به شکل تودلی وجود دارد. آنچه اولویت ما است این است که در حوزه مدیریت تمام بخش های صنعتی از جمله صنعت خودرو از ظرفیت‌های بخش غیردولتی که مدیریت چابک تر و بهره ور است استفاده کنیم. 

وزیر اقتصاد گفت: بعد از این که موانع سهام مرتفع شد در مورد واگذاری سهام هم اقدام خواهد شد. چون در وثیقه برخی بانک ها بوده باید از ذیل وزارت صنعت آن را خارج کنند یا وثیقه جدیدی به بانک ها بدهند که سهام خودروسازان آزاد شود. اولویت ما ابتدا تغییر مدیریت و سپس مالکیت است.

۲۳ آذر امسال در مرحله نخست واریز سود سهام عدالت،  دارندگان سبد سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومانی مبلغ ۶۸۱ هزار تومان، ۵۳۲ هزار تومانی مبلغ ۷۳۶ هزار تومان و سبد سهام یک میلیون تومانی یک میلیون و ۳۸۵ هزار تومان سود دریافت کردند.

 




کپی لینک کوتاه خبر: https://tarfandbaaz.com/d/48dga3
منبع خبر: اقتصاد آنلاین

پربیننده ترین




اخبار داغ